Фейгін заявляє, що з Росією ведуться переговори про обмін Сущенка

15:44, 25 січня 2017

Москва. 25 січня. УНІАН. Адвокат українського журналіста Романа Сущенка Марк Фейгін заявляє, що з Росією ведуться переговори про обмін його підзахисного.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це він сказав після рішення Лефортовського суду Москви про продовження арешту Сущенка до 30 квітня.

«У цілому позитивно складається ситуація, оскільки чекати того, що Сущенка звільнить російський суд, - не варто сподіватися, а ось переговори щодо його звільнення повільно, але йдуть. Перспективи є», - сказав Фейгін.

«Треба прямо говорити, у Романа Сущенка вище шанси до якогось рішення, оскільки він журналіст, історія була скандальна, і обставини справи, незважаючи на те, що слідство звинувачує його в шпигунстві, нічого не доводять, та це є не більш ніж оперативна розробка, в яку потрапив нещасний Роман Сущенко», - додав адвокат.

За його словами, долею Сущенка опікуються міжнародні організації, зокрема ПАРЄ.

Відповідаючи на запитання УНІАН, Фейгін підкреслив, що переговори з обміну ведуться з російською стороною.

За його словами, після набуття вироком сили Сущенка можуть відправити відбувати покарання в Україну або обміняють на когось з російських військовослужбовців, які зараз сидять у Миколаєві.

«Такий варіант можливий, але це треба якось стимулювати... Ми програмуємо певним чином поведінку російської сторони. Поки тут хтось щось не штовхне, нічого не станеться», - сказав Фейгін.

«Роман Сущенко не буде звільнений дуже швидко, завтра або в квітні, це відбудеться пізніше, але якщо цим не займатися, цього точно ніколи не станеться. Приклади Сєнцова й інших про це свідчать», - додав він.

Як повідомляв УНІАН, ФСБ РФ 30 вересня 2016 року в Москві затримала Сущенка, назвавши його співробітником української розвідки, який нібито "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації, які є державною таємницею". Кримінальну справу було порушено за статтею "шпигунство".

Лефортовський суд Москви тоді прийняв рішення заарештувати журналіста до 30 листопада. 28 листопада суд продовжив термін арешту Сущенка до 30 січня 2017 року, сьогодні, 25 січня, арешт був продовжений ще до 30 квітня.