Amnesty International закликає окупаційну владу Криму відмовитись від спроб тиску на адвоката Полозова

15:42, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликає окупаційну владу Криму не перешкоджати законній адвокатській діяльності Миколи Полозова, поважати його статус як захисника та відмовитись від спроб тиску на нього.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомила директор Amnesty International в Україні Оксана Покальчук сьогодні на прес-конференції в Києві.

«Сьогодні стало відомо, що адвоката Миколу Полозова затримано в Криму, в Сімферополі. Його затримано у справі Ільми Умерова як свідка попри те, що він є адвокатом у цьому процесі. Власне, це є порушення його права як адвоката, а також прав на судовий захист Ільми Умерова, на справедливий, неупереджений судовий процес, а також на вибір адвоката», - заявила вона.

«Ми закликаємо де-факто «владу Криму» не перешкоджати законній адвокатській діяльності Миколи Полозова, поважати його статус як захисника та відмовитись від спроб тиску на нього», - наголосила Покальчук.

Як повідомляв УНІАН, 16 січня Полозов, який виступає захисником у низці кримінальних справ стосовно кримських татар, заявив про тиск на нього з боку ФСБ.

За словами адвоката, того дня під час перерви у судовому засіданні у справі Ахтема Чийгоза до суду прийшов слідчий ФСБ РФ Скрипка і у черговий раз намагався вручити повістку про виклик на допит як свідка у справі Умерова.

«Я в черговий раз відмовився взяти цю повістку, мотивуючи тим, що дії слідчого Скрипки є незаконними, допитувати адвоката за обставинами, які йому стали відомі у зв'язку з наданням юридичної допомоги, прямо заборонено законом. На це слідчий заявив про те, що наслідки виявляться у примусовому приводі мене до ФСБ для складання протоколу допиту мене як свідка у справі Умерова», - зазначав Полозов.

Сьогодні, 25 січня, ФСБ затримала Полозова в Криму.

У травні 2006 року ФСБ порушила проти Умерова кримінальну справу за статтею про екстремізм. Затримання, обшук і порушення кримінальної справи, а також доправлення до психіатричної лікарні для проведення примусової судово-психіатричної експертизи відомого учасника національно-визвольного руху кримських татар Умерова викликали суспільний і міжнародний резонанс.

Незважаючи на поганий стан здоров'я, зокрема, перенесену тяжку операцію на серці і цукровий діабет, Умерова примусово утримували в психіатричній лікарні.