Трьом причетним до нанесення 60 млн дол. збитків Державній зерновій корпорації оголошено підозру - НАБУ

15:06, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Трьом затриманим у справі про завдання збитків Державній продовольчій зерновій корпорації України» (ДПЗКУ) в розмірі понад 60 млн дол. оголошено підозру.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі Національного антикорупційного бюро України.

«Трьом особам, причетним до завданням збитків ПАТ «Державна продовольча зернова корпорація України» (ДПЗКУ) у розмірі понад 60 млн дол. США (понад 1,6 млрд грн), й затриманим детективами НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП 24-25 січня, повідомлено про підозру», - зазначається в повідомленні.

Двох екс-посадовців ДПЗКУ підозрюють у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України) та прийнятті службовою особою обіцянки неправомірної вигоди (ч. 4 ст. 368 КК України), вчинених організованою групою (ч.3 ст.28 КК України).

Представника міжнародного зернотрейдера, причетного до завдання збитків ДПЗКУ, підозрюють у пособництві реалізації корупційної схеми (ч.5 ст. 27, ч. 3 ст. 369, ч. 5 ст. 191 КК України), поінформували в НАБУ.

Як повідомляв УНІАН, детективи НАБУ під час досудового розслідування встановили, що у 2014 році затримані екс-посадовці ДПЗКУ розробили схему, за якою зерно, що належало ДПЗКУ, продавалось за заниженими цінами одному з міжнародних зернотрейдерів через низку приватних компаній-посередників, підконтрольних службовим особам ДПЗКУ та згаданому зернотрейдеру.

Зерно, придбане за заниженими цінами, міжнародний зернотрейдер продавав за ринковими. Різниця у вартості мала надійти на рахунки однієї з компаній-посередників, підконтрольних підозрюваним. Відповідно до контрактів, постачання зерна відбувалось на умовах післяплати, що не відповідало встановленим ринковим правилам й наражало державне підприємство на ризик неотримання коштів за свою продукцію.

В кінцевому підсумку ПАТ «ДПЗКУ» не отримала більшу частину коштів за продане зерно. Внаслідок чого держпідприємство зазнало збитків на суму понад 60 млн доларів.