В Києві в рамках створення мережі відеонагляду встановлено понад 3,7 тис. відеокамер – КМДА

15:01, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. В Києві в рамках створення мережі відеонагляду, відповідно до міської програми «Безпечна столиця», вже встановлено понад 3,7 тис. відеокамер.

Про це, як повідомили у прес-службі Київської міської державної адміністрації, заявив мер Києва Віталій Кличко під час відкриття міського Центру обробки даних, де концентруватиметься інформація з камер відеонагляду.

«Складна ситуація у зв'язку з агресією проти України, погіршення криміногенної ситуації вимагають ефективного реагування. І реальним кроком до створення системи безпеки в Києві став старт проекту «Безпечне місто». Ми створюємо загальноміську систему відеоспостереження - за два місяці нам вдалося встановити 3423 камери у школах, дитячих садках, поліклініках, лікарнях, музеях та театрах. Ще 339 камер встановлено в центрі міста та на автомобільних мостах через Дніпро. А на Майдані Незалежності розмістили унікальну камеру з оглядом на 360 градусів", - сказав Кличко.

За його словами, в планах міської влади встановити ще 4 тис. смарт-камер у столиці найближчим часом. «Це дасть змогу повністю охопити столицю. Зокрема, ми приділяємо увагу безпеці в громадських місцях, на великих інфраструктурних об'єктах та виходах з метро», - сказав мер.

«Також ми плануємо долучити до єдиної системи усі камери відеоспостереження, які працюють у державних і приватних установах. Зараз їх у Києві близько 100 тисяч, і ми маємо об'єднати їх в єдину систему, яка дозволить зробити наше місто безпечним", - додав Кличко.

За його словами, у смарт-камер різноманітні функції. Вони мають заздалегідь запрограмований сценарій інцидентів і здатні автоматично інформувати ситуаційний центр про небезпеку. «Зокрема, завдяки функції розпізнавання державних знаків за допомогою камер столичні поліцейські зможуть ефективніше знаходити викрадені автомобілі. Також такі функції дозволяють поліцейським, рятувальникам чи лікарям оперативніше допомагати киянам», - зауважив Кличко.

Щоб ефективно збирати та аналізувати інформацію з усього міста, створена хмарна платформа загальною потужністю 11 тисяч каналів, яка забезпечить безперервний запис відеоданих. «Окремі фрагменти системи «Безпечне місто» вже розгорнуті в головних управліннях Національної поліції та Служби безпеки України. Надалі ми також долучимо до цієї системи пожежну, рятувальну, медичну, дорожню й інші комунальні та державні служби. І я переконаний, наша столиця повинна стати одним з найбезпечніших міст Європи», - підсумував Кличко.

Як повідомляв УНІАН, 14 квітня 2016 року депутати Київської міської ради затвердили цільову комплексну програму профілактики та протидії злочинності «Безпечна столиця» на 2016–2018 роки із загальним обсягом фінансування 303,5 млн грн.

Кошти виділятимуться із міського бюджету.

У рамках програми на три роки передбачається впровадження програмного забезпечення систем відеоспостереження з можливістю розпізнавання державних номерних знаків транспортних засобів, обличчя, передачі інформації з відеокамер до чергової частини поліції, здійснення криміногенного аналізу тощо. Зокрема на це виділяється 1,8 млн грн.