«Енергоатом» у 2017 році приступить до добудови третього гідроагрегату Ташлицької ГАЕС - Міненерговугілля

14:59, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», оператор усіх діючих АЕС країни, у 2017 році приступить до добудови третього гідроагрегату Ташлицької гідроакумулюючої електростанції, яка входить до складу Южно-Українського енергокомплексу. Про це написав директор департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міністерства енергетики та вугільної промислового України Григорій Плачков на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

«Компанія НАЕК "Енергоатом" планує у цьому році приступити до добудови 3-го енергоблоку ГАЕС на Ташлику», - написав Плачков.

Як повідомляв УНІАН, за даними «Енергоатому», для завершення складання і введення в експлуатацію третього гідроагрегату Ташлицької ГАЕС необхідно фінансування в розмірі 2,7 млрд грн.

За інформацією прес-служби компанії, введення в експлуатацію третього гідроагрегату станції підвищить надійність і ефективність роботи об'єднаної енергетичної системи України за рахунок покриття пікової і заповнення провальної частин графіка навантажень.

Довідка УНІАН. Южно-Український енергетичний комплекс розташований на півдні України в Миколаївській області. Він включає в себе Южно-Українську атомну станцію (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівську гідростанцію на річці Південний Буг (два гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і високоманеврену Ташлицьку гідроакумулюючу станцію (в експлуатацію введено першу чергу: два гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга черга - гідроагрегат №3).

Розпорядженням Кабінету міністрів від 27 липня 2006 року передбачено завершити будівництво ТГАЕС у повному проектному обсязі - у складі 6 гідроагрегатів загальною потужністю 900 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з населенням понад 5 млн осіб.