Термін для притягнення Лещенка до адмінвідповідальності за порушення під час придбання квартири закінчився – адвокат

14:52, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Термін для притягнення народного депутата України Сергія Лещенка до адміністративної відповідальності за порушення при придбанні дороговартісної квартири закінчився.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні в коментарі журналістам сказав адвокат Лещенка Дмитро Гненний.

“Термін притягнення, передбачений ст. 38 Кодексу про адміністративні порушення, уже закінчився. Відповідно, накласти штраф та застосувати конфіскацію вже неможливо”, - заявив Гненний.

За його словами, в такій ситуації суд може “визнати лише факт корупційного порушення з боку Лещенка при отриманні ним знижки на придбання квартири з боку забудовника”.

Своєю чергою Лещенко в коментарі журналістам заявив, що не виключає можливості продажу цієї квартири. Депутат вчергове наголосив, що розглядає ситуацію довкола придбання ним квартири як політичне переслідування. За словами Лещенка, НАЗК спеціально склала на нього ще один адмінпротокол, начебто за незаконне проведення лекцій та отримання гонорарів за книги та статті.

Як повідомлялося, Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду протокол щодо перевищення максимального розміру подарунка, отриманого Лещенком як народним депутатом.

Мова йде про так звану «знижку», яку він отримав у процесі придбання квартири в центрі Києва в розмірі 1,8 млн грн.

Якби суд визнав Лещенка винним в адміністративному правопорушенні, він мав би сплатити штраф 3,4 тис. грн та повернути подарунок.