Кабмін затвердив порядок використання державних коштів для фінансової підтримки НСТУ

14:35, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Кабінет міністрів України затвердив порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки Національної суспільної телерадіокомпанії.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідну постанову ухвалено сьогодні під час засідання уряду.

Як повідомила прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення, головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем цієї бюджетної програми є Держкомтелерадіо. Відповідно до порядку, бюджетні кошти спрямовуються на безповоротній основі для надання фінансової підтримки НСТУ, зокрема на оплату праці та нарахування на заробітну плату, на трансляцію теле- та радіопрограм, на придбання предметів, матеріалів і послуг для виробництва теле- та радіопрограм, відрядження тощо.

Не допускається спрямування бюджетних коштів на придбання товарів, виконання робіт, надання послуг, які безпосередньо не пов’язані з виконанням НСТУ основної діяльності; оплату посередницьких послуг; трансляцію теле- та радіопрограм, реклами, оголошень, які вироблені на замовлення фізичних та юридичних осіб, а також теле- та радіопрограм, розповсюдження яких заборонено законодавством.

Розподіл бюджетних коштів здійснюється Держкомтелерадіо відповідно до поданих НСТУ обґрунтувань потреби в коштах і детальних розрахунків витрат. Постановою передбачено, що НСТУ використовує бюджетні кошти відповідно до плану, погодженого з Держкомтелерадіо, і щоквартально подає відомству інформацію про їх використання.

Передбачається, що постанова створить необхідні передумови для реалізації заходів з фінансової підтримки ПАТ НСТУ, що, в свою чергу, дасть йому можливість виконувати свої завдання, передбачені законодавством України.

Як повідомляв УНІАН, 19 січня Кабінет міністрів України зареєстрував Публічне акціонерне товариство "Національна суспільна телерадіокомпанія України" (НСТУ), реорганізоване з Національної телекомпанії України (НТКУ), в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Згідно із записом, засновником є держава в особі Кабінету міністрів України, керуючим органом - Держкомтелерадіо. Статутний капітал визначено у розмірі 2,54 млрд грн.

Тимчасово виконуючим обов'язки голови правління НСТУ призначено Ганну Бичок, яка була заступником генерального директора Національної телекомпанії України.