Лефортовський суд Москви продовжив арешт журналісту Сущенку до 30 квітня

14:12, 25 січня 2017

Москва. 25 січня. УНІАН. Лефортовський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою для українського журналіста Романа Сущенка до 30 квітня.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, таке рішення оголосив суддя, таким чином повністю задовольнивши клопотання державного обвинувача.

Перед початком засідання Сущенко подякував совій сім'ї, колективу інформагентства «Укрінформ» та всім небайдужим за підтримку.

«Зі мною все гаразд, почуваюся нормально, все буде добре. Я вас люблю», - сказав Сущенко.

Журналіст також повідомив, що отримав листа від президента України Петра Порошенка та міністра закордонних справ Павла Клімкіна, в яких сказано, що вони роблять все необхідне для його звільнення.

«Зміст цих листів дає сили сподіватися на оптимістичне рішення в майбутньому. Хотів би подякувати їм за допомогу і зусилля, які вони докладають для вирішення в позитивному ключі моєї долі», - сказав Сущенко.

«Співвітчизникам хотів би побажати єдності і уникати ненависті», - наголосив він.

На засіданні суду був присутній консул України Геннадій Брескаленко, який надав суду лист від імені тимчасового повіреного України в РФ Руслана Німчинського, де зазначено, що посольство готове розмістити Сущенка в гостьовому будинку при дипмісії в разі переведення його під домашній арешт.

Крім того, посольство гарантує супровід Сущенка до слідчих і судових органів РФ.

Сущенко також звернувся до суду з проханням допустити як громадського захисника консула Брескаленка, проте суд погодився з прокурором і відхилив це клопотання, мотивуючи це «вже наявністю захисника».

Суд пройшов у закритому режимі, журналісти могли бути присутніми в залі тільки на початку засідання та під час оголошення вердикту. Таким чином, було відхилено клопотання захисту про проведення відкритого засідання, оскільки предметом розгляду суду є продовження терміну тримання під вартою, а не розгляд справи по суті, де є «держтаємниця».