Чубаров: ФСБ РФ хоче повністю ізолювати кримських татар, які зазнають репресій, від їхніх захисників

14:03, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. ФСБ Росії хоче повністю ізолювати кримських татар, які зазнають репресій, від їхніх захисників в окупованому Криму.

Про це лідер Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров написав на своїй сторінці в Facebook.

«ФСБ Росії поставив завдання повністю ізолювати кримських татар, які зазнають репресій, від їхніх захисників. Сьогодні, 25 січня 2017 року в окупованому Криму ФСБ Росії затримало Миколу Полозова, відомого російського адвоката, захисника заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, заарештованого окупантами 29 січня 2015 року», - заявив він.

Чубаров нагадав, що два дні тому, 23 січня, Полозов брав участь у сайд-івенті української делегації на зимовій сесії ПАРЄ в Страсбурзі.

Там же, як зазначив Чубаров, Полозов у своєму виступі зауважив, що ФСБ має намір допитати його щодо обставин, які стали йому відомі під час представлення інтересів клієнта Ільмі Умерова. «Це суперечить як російському законодавству, так і міжнародним конвенціям, але всі скарги з цього приводу ігноруються. Це не ініціатива якихось кримських діячів, ініціатива йде прямо з Москви», - процитував Чубаров адвоката Полозова.

При цьому Полозов у Страсбурзі, додав Чубаров, «акцентував увагу своїх слухачів-парламентаріїв різних країн на тому, що існує лише один дієвий інструмент для звільнення кримських політв'язнів – сконцентрувати міжнародні зусилля для тиску на президента РФ Володимира Путіна, аж до тих умов, коли йому доведеться відпустити ув'язнених».

Зараз затриманий Полозов, за даними Чубарова, перебуває в «кримському управлінні» ФСБ Росії, розміщеному окупантами в будівлі колишнього ГУ СБУ України в АРК.

«Допит Миколи Полозова ведуть слідчий ФСБ Росії Ігор Скрипка (він же веде слідство стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, прибув до окупованого Криму з материкової Росії) і оперативний співробітник ФСБ Росії Володимир Шевченко (перебіжчик, раніше офіцер СБУ України, «курирував» кримськотатарський напрямок)», - написав Чубаров.

Як повідомляв УНІАН, Полозова затримали сьогодні, 25 січня, в Сімферополі.