Кабмін надав доступ до Держреєстру речових прав на нерухоме майно Громадській раді, яка опрацьовує досьє кандидатів до Верховного суду

14:01, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Кабінет міністрів України надав доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно членам Громадської ради доброчесності, які зараз працюють над досьє кандидатів до Верховного суду України.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідна постанова ухвалена на засіданні уряду в середу.

"Прошу підтримати проект постанови "Про внесення змін до Порядку доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно". Ми, згідно з цим актом, даємо доступ до реєстру речових прав нашим членам Громадської ради доброчесності, які зараз активно працюють над досьє кандидатів до Верховного суду і готують для Вищої кваліфкомісії свої рекомендації як представників громадськості по тим кандидатам, які номінуються до Верховного суду", - пояснив міністр юстиції Павло Петренко.

Таким чином, за його словами, надається доступ «до речового реєстру щодо перевірки нерухомого майна кандидатів і членів сімей».

Як повідомляв УНІАН, 30 вересня 2016 року з набуттям чинності змін до Конституції в частині правосуддя та закону «Про судоустрій і статус суддів» в Україні стартувала судова реформа. Відповідно до цих змін, Верховний суд став вищим судом в Україні, а його склад має бути сформовано із суддів, обраних виключно за результатами відкритого конкурсу.

Конкурс на зайняття 120 вакантних посад у касаційних судах ВСУ (по 30 посад в адміністративному, господарському, кримінальному, цивільному) Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила 7 листопада 2016 року. До участі у конкурсі допущені 653 кандидати.

У січні в Національному антикорупційному бюро України повідомили, що розпочали аналітичну перевірку відомостей про кандидатів на посади суддів оновленого Верховного суду на причетність до корупції. Перші висновки вже надані Громадській раді доброчесності.