Кабмін доручив створити робочу групу із розробки порядку перевірки е-декларацій

13:36, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Кабінет міністрів за пропозицією Міністерства юстиції доручив створити робочу групу із розробки порядку перевірки електронних декларацій.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідну пропозицію вніс міністр юстиції Павло Петренко на засіданні уряду в середу.

"Я зараз звернувся до уряду. Є пропозиція, щоб на майданчику Секретаріату Кабінету міністрів сформувати робочу групу, яка оперативно самостійно розробить відповідні примірні порядки і запропонує НАЗК їх прийняти. До цієї робочої групи Міністерство юстиції долучиться. Від нас буде команда фахівців на чолі з першим заступником міністра юстиції, тому що це серйозне питання. Я особисто готовий взяти участь в цій робочій групі. Так само ми мали консультації з громадськістю, яка опікується антикорупційною політикою (громадськість готова долучитися), з науковцями і з НАЗК... Є можливість протягом декількох днів закрити це питання. Тому що це соромно, коли протягом декількох місяців після подачі декларацій не проводиться перевірка цих декларацій з посиланням на те, що не може бути підготовлений якісний порядок», - сказав він.

«Є прохання, щоб уряд дав таке доручення», - сказав Петренко, звертаючись до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

Глава уряду підтримав цю пропозицію.

Як повідомляв УНІАН, перший етап подання електронних декларацій за 2015 рік завершився в ніч на 31 жовтня 2016 року. Він стосувався суб’єктів декларування, які обіймають відповідальне та особливо відповідальне становище - президента, прем’єра, членів уряду, депутатів, суддів, правоохоронців.

З 1 січня 2017 року в Україні розпочався другий етап електронного декларування. Він триватиме до 1 квітня. За цей період свої електронні декларації повинні подати всі без винятку особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також прирівняні до них посадові особи та юридичні особи публічного права.