Уряд затвердив проект закону про аудиторську діяльність

13:16, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Кабінет міністрів України на засіданні 25 січня затвердив розроблений Міністерством фінансів проект закону «Про аудит фінансової звітності і аудиторську діяльність», повідомила прес-служба Мінфіну.

Згідно з повідомленням, метою законопроекту є підвищення якості аудиторських послуг в Україні шляхом вдосконалення системи регулювання аудиторської діяльності відповідно до міжнародних стандартів.

Міністерство зазначило, що через недосконале регулювання ринку аудиторської діяльності на сьогодні в Україні існують проблеми з якістю фінансової звітності підприємств і банків, що підвищує ризики банкрутства і створює проблеми в питанні довіри до них з боку потенційних інвесторів і населення. Крім того, існуюча система регулювання аудиторської діяльності суперечить європейському законодавству.

Міністерство фінансів розробило модель реформи ринку аудиторських послуг, яку викладено в законопроекті «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність».

Законопроектом передбачено створення принципово нового органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю. До його складу увійдуть рада нагляду за аудиторською діяльністю та інспекція із забезпечення якості. Проект також передбачає, що орган здійснюватиме контроль якості і застосовуватиме санкції до суб'єктів аудиторської діяльності, які проводять обов'язковий аудит підприємств, що становлять суспільний інтерес.

Як повідомляв УНІАН, Національний банк України у вересні 2015 року заборонив проводити аудиторські перевірки банків восьми компаніям: «Донецькінаудит», «УкрСхідАудит», «Українська аудиторська служба», «Бліскор», «Консультант», «Оратанія», «Ставр» та «Фінком-аудит».