У Мінінформполітики затримання Полозова в Криму назвали проявом тиску та політики залякування

13:11, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. У Міністерстві інформаційної політики України затримання російського адвоката Миколи Полозова в окупованому Росією Криму назвали проявом тиску та політики залякування.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

"Миколу Полозова затримала ФСБ в Криму. Це черговий прояв тиску та політики залякування, що є традиційним для режимних країн. Окрім низки політичних справ - справа 26 лютого, 3 травня, «Хізб ут-Тахрір», пошуку терористів, екстремістів та диверсантів, каральної психіатрії, численних обшуків, заборони зібрань та всього притаманного демократичному світу, зникнення людей, тортури, розправи, допити - в Криму до адміністративної відповідальності притягують тих кримських татар, які просто відвідують судові засідання, як небайдужі. Тепер дійшли до адвокатів", - зауважила Джапарова.

"Аби вогонь горів, потрібно підкидати дрова. Аби підтримувати високу температуру страху в Криму, публічна інквізиція матиме місце. На жаль", - наголосила заступник міністра.

Як повідомляв УНІАН, за інформацією журналіста Антона Наумлюка, Полозова затримали у Сімферополі співробітники ФСБ РФ і збираються допитати як свідка у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.

16 січня Полозов, який виступає захисником у низці кримінальних справ стосовно кримських татар, заявив про тиск на нього з боку ФСБ. За словами адвоката, того дня під час перерви у судовому засіданні у справі Ахтема Чийгоза до суду прийшов слідчий ФСБ РФ і у черговий раз намагався вручити повістку про виклик на допит як свідка у справі Умерова.

«Я в черговий раз відмовився взяти цю повістку, мотивуючи тим, що дії слідчого Скрипки є незаконними, допитувати адвоката за обставинами, які йому стали відомі у зв'язку з наданням юридичної допомоги, прямо заборонено законом. На це слідчий заявив про те, що наслідки виявляться у примусовому приводі мене до ФСБ для складання протоколу допиту мене як свідка у справі Умерова», - зазначив Полозов.

У травні 2016 року ФСБ порушила проти Умерова кримінальну справу за статтею про екстремізм. Затримання, обшук і порушення кримінальної справи, а також доправлення до психіатричної лікарні для проведення примусової судово-психіатричної експертизи відомого учасника національно-визвольного руху кримських татар Умерова викликали суспільний і міжнародний резонанс.

Незважаючи на поганий стан здоров'я, зокрема, перенесену тяжку операцію на серці і цукровий діабет, Умерова примусово утримували в психіатричній лікарні.