Шкрум прогнозує ухвалення закону про службу в органах місцевого самоврядування у перші тижні нової сесії ВР

13:01, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Голова підкомітету з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, депутат від фракції ВО "Батьківщина" Альона Шкрум прогнозує, що закон про службу в органах місцевого самоврядування буде ухвалено у перші тижні нової сесії парламенту.

Як передає кореспондент УНІАН, про це депутат сказала на прес-конференції.

"Якщо цей рік не стане роком імплементації всіх тих гарних законів, які написані, всіх тих гарних ідей, реформ, які напрацьовані громадянським суспільством... якщо цей рік не стане роком імплементації, то я боюся, що через рік може вже бути пізно", - заявила Шкрум.

На її переконання, без «політичної волі серед найвищого керівництва держави, жодні хороші ініціативи, жодні хороші закони, навіть найбільш реформаторські, навіть написані з європейського досвіду, просто не будуть працювати».

"Ми зіткнулися з тією ситуацією, коли в нас є класний, новий, радикальний, європейський закон про державну службу... У нас майже є закон про службу в органах місцевого самоврядування. Він має бути ухвалений буквально, я думаю, в перший тиждень, можливо, в другий тиждень нової сесії Верховної Ради", - зауважила Шкрум.

Водночас, додала вона, "імплементації цих законів у нас немає, і політичної волі виконувати ці закони у нас, на жаль, зараз немає". "І навіть гроші і допомога, яку ми отримаємо від європейських партнерів, не можуть змусити нас рухатися так, як це буде необхідно. Не можна врятувати людину від неї самої, так само не можна нашу політичну еліту врятувати від неї самої, якщо вона не захоче рухатися саме в цьому напрямку", - зазначила парламентар.

Як повідомляв УНІАН, 23 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні запропонований урядом проект закону про службу в органах місцевого самоврядування (№2489).

Як зазначив тоді голова Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко, законопроектом передбачається, зокрема, можливість переходу держслужбовця на посади місцевого самоврядування без конкурсного відбору, якщо він виконуватиме ті самі функції; схеми посадових окладів службовців місцевого самоврядування визначатимуться не Кабінетом міністрів, а місцевими радами.

Законопроект визначає принципи, правові та організаційні засади служби в органах місцевого самоврядування, умови та порядок реалізації громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування.

Встановлюється, що фінансове забезпечення служби в органах місцевого самоврядування здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету.

Посади служби в органах місцевого самоврядування поділяються на категорії залежно від порядку призначення (обрання, затвердження), характеру повноважень службовців місцевого самоврядування, обсягу, складності посадових обов’язків і необхідних для їх виконання кваліфікації та рівня професійної компетентності.

20 січня 2017 року віце-прем`єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко закликав депутатів підтримати низку законопроектів щодо місцевого самоврядування та територіальних громад, серед яких і законопроект про службу в органах місцевого самоврядування.

У картці цього законопроекту на сайті парламенту значиться, що він очікує на друге читання: є текст до другого читання, таблиці поправок та висновок профільного комітету до другого читання законопроекту.

Як відомо, шоста сесія Верховної Ради України VIII скликання відкриється у вівторок, 7 лютого.