Кабмін затвердив новий порядок ведення реєстру відшкодування ПДВ

12:56, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Кабінет міністрів України затвердив новий порядок ведення реєстру відшкодування податку на додану вартість (ПДВ), який значно скорочує можливості для зловживань у цій сфері. Рішення було прийнято в ході засідання уряду одноголосно.

Представляючи новий порядок, міністр фінансів України Олександр Данилюк зазначив, що механізм відшкодування буде зведено до декількох кроків - подача заявки на відшкодування, публікація цієї заявки в реєстрі, проведення перевірок і погоджень, а також власне відшкодування податку в автоматичному режимі. Термін проведення перевірок і погоджень становитиме, за словами міністра, не більше 30 днів, а подача заявок повинна відбуватися не пізніше 20 числа кожного місяця.

«Відшкодування стане автоматизованим, щоденним і прогнозованим. Громадськість зможе контролювати процес», - сказав міністр, зазначивши, що таким чином Україна значно просунеться на шляху поліпшення ділового клімату.

Коментуючи необхідність прийнятого рішення, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що у сфері відшкодування ПДВ завжди були можливості для зловживань.

«Тепер Мінфін зможе запровадити новий порядок відшкодувань, всі це бачитимуть, це правильний крок», - наголосив глава уряду.