Посадовці управління освіти Білоцерківської міськради незаконно перерахували підприємствам 262 тис. грн – прокуратура

12:31, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Посадовці управління освіти Білоцерківської міської ради незаконно перерахували підприємствам зайві 262 тис. гривень.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Київської області.

«Білоцерківською місцевою прокуратурою проведено моніторинг сайту є-data, у ході якого встановлено, що посадовими особами управління освіти Білоцерківської міської ради проведено закупівлі послуг з постачання продуктів дитячого харчування та укладено договори із закупівель вказаних послуг з урахуванням податку на додану вартість», - йдеться у повідомленні.

У подальшому, зауважили у прокуратурі, на виконання укладених договорів, посадовими особами управління освіти здійснено зайве перерахування грошових коштів з бюджету на користь підприємств на загальну суму 262 тис. гривень.

«Такі дії відбулися із порушенням вимог Податкового кодексу України, оскільки операції з постачання послуг з харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах звільняються від обкладення податком на додану вартість», - підкреслили у відомстві.

За даним фактом Білоцерківською місцевою прокуратурою Київської області розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) КК України.

Санкція вказаної частини передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні доручено Білоцерківському відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.