У Мін’юсті заявляють, що “закон Савченко” суттєво не вплинув на розвантаження СІЗО

12:28, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. У Міністерстві юстиції України заявляють, що так званий “закон Савченко” суттєво не вплинув на розвантаження слідчих ізоляторів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сказав заступник міністра юстиції Денис Чернишов сьогодні під час брифінгу

“На цей час наповнюваність СІЗО в певній мірі такі самі, як було і до “закону Савченко”», - заявив Чернишов.

На його думку, така ситуація пов’язана, зокрема, з тим, що адвокати заарештованих навмисно затягують терміни оскарження запобіжних заходів чи вироків щодо своїх підзахисних.

При цьому заступник глави Мін’юсту нагадав, що на кінець минулого року завдяки “закону Савченко” з місць позбавлення волі було звільнено близько 7,5 тис. осіб. Всього ж на даний час в українських колоніях відбувають покарання близько 60 тис. осіб.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада в листопаді 2015 року прийняла закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу щодо вдосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення в строк покарання», автором якого була народний депутат Надія Савченко. Документ набув чинності 24 грудня 2015 року.

Згідно із «законом Савченко», один день попереднього ув'язнення зараховується за два дні позбавлення волі.

Кабмін 5 жовтня схвалив зміни до «закону Савченко», якими пропонується збереження формули зарахування перебування в СІЗО "один день за два дні" лише для тих осіб, які вчинили легкі або середньої тяжкості злочини.