Ветеринари зафіксували чергові випадки АЧС у Харківській, Донецькій, Херсонській і Луганській областях

12:05, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Фахівці ветеринарної медицини зареєстрували чергові випадки небезпечного вірусного захворювання тварин – африканської чуми свиней (АЧС) у Харківській, Донецькій, Херсонській і Луганській областях.

Згідно з повідомленням, ветеринари зафіксували загибель від АЧС свиней у підсобних господарствах у містах Балаклія (Харківська обл.) і Слов'янськ (Донецька обл.), а також у смт Іванівка (Херсонська обл.) і Новоайдар (Луганська обл.). Діагноз АЧС підтверджено лабораторними дослідженнями. При цьому Держпродспоживслужба не уточнює кількості заражених тварин.

З метою координації дій з локалізації і ліквідації спалахів АЧС державні надзвичайні протиепізоотичні комісії на місцях провели засідання і затвердили плани дій з ліквідації АЧС, визначили межі епізоотичних вогнищ, зон захисту та нагляду.

У вогнищах захворювання проводяться заходи щодо локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Як повідомляв УНІАН, згідно з прогнозами Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), збитки державного бюджету України через спалахи вірусу африканської чуми свиней у 2017 році можуть становити понад 1,5 млрд грн. За даними Держпродспоживслужби, якщо існуюча тенденція до поширення АЧС збережеться, Україна до 2020 року втратить понад 1,2 млн свиней, або 4 млрд грн, а непрямі витрати зростуть на 5-7,5 млрд грн.

Загалом з початку 2017 року в Україні зареєстровано 15 спалахів АЧС - у Луганській (4 випадки), Харківській (3), Кіровоградській, Полтавській (2), Миколаївській, Одеській, Тернопільській, Донецькій та Херсонській (по 1) областях. У 2016 році в Україні було зареєстровано 91 випадок зараження АЧС. Враховуючи існуючу динаміку поширення захворювання, Держпродспоживслужба прогнозує, що цього року ветеринари зафіксують близько 100-110 випадків зараження АЧС.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не становить. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.