Держпродспоживслужба запобігла ввезенню в Україну понад 273 тонн заражених цитрусових з Туреччини

09:50, 25 січня 2017

Одеса. 25 січня. УНІАН. Держпродспоживслужба запобігла ввезенню в Україну понад 273 тонн заражених цитрусових з Туреччини.

Як повідомили УНІАН у Головному управлінні Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів в Одеській області, служба виявила цитрусові, заражені середземноморською плодовою мухою.

Відзначається, що минулого тижня фахівцями з фітосанітарної безпеки при проведенні фітосанітарного контролю в поромному комплексі Чорноморського морського торгового порту виявлено відсутній на території України карантинний організм - середземноморську плодову муху (Ceratitis capitata Wied).

«Небезпечним шкідником, який може істотно зіпсувати зовнішній вигляд і смак фруктів, були заражені вантажі мандаринів вагою 88,25 тонн, апельсинів вагою 136,45 тонн і лимонів вагою 48,4 тонн. Зазначені фрукти надійшли в Україну з Туреччини. Заражений вантаж затримано, до нього будуть вжиті відповідні фітосанітарні заходи», - повідомили в управлінні.

З метою недопущення подібних випадків у подальшому, до Туреччини відправлено нотифікаційні повідомлення про невідповідність вантажу фітосанітарним вимогам України.

Як повідомляв УНІАН, Держпродспоживслужба вже неодноразово забороняла ввезення на територію України турецьких цитрусових через зараження тим самим карантинним організмом - середземноморською плодовою мухою.

Середземноморська плодова муха - це небезпечний шкідник, який знищує від 30% до 100% плодів персика, абрикоса, сливи в країнах Середземномор'я і Південної Америки. Всього він пошкоджує понад двісті видів рослин. Серед них практично всі плодові, багато ягідних, низка овочевих. Личинки середземноморською плодовою мухи викликають опадання плодів. На території України цей карантинний організм відсутній.