Будинок художників на Андріївському узвозі повернуто громаді Києва - прокуратура

09:36, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Суд за позовом прокуратури Києва повернув територіальній громаді двоповерхову нежитлову будівлю на вулиці Андріївський узвіз, 22-а.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі столичної прокуратури.

«Вказана будівля загальною площею 245,2 кв. м та вартістю майже 2,8 млн гривень незаконно вибула з комунальної власності на користь приватної структури без відповідного рішення Київради та сплати будь-яких коштів на підставі незаконної ухвали господарського суду Харківської області. Крім того, з метою ускладнення процесу повернення майна у комунальну власність спірні приміщення неодноразово відчужувались, в тому числі на користь іноземних компаній», - йдеться в повідомленні.

За даними прокуратури, останнім набувачем об’єкту нерухомості стала компанія з обмеженою відповідальністю «Хеммерт Інвестментс ЕлЕлСі», яка зареєстрована у Сполучених Штатах Америки.

Прокуратура столиці звернулась до суду з вимогою повернути майно на Андріївському узвозі територіальній громаді.

«За результатом тривалого судового розгляду рішенням Господарського суду м. Києва позовні вимоги прокуратури задоволено у повному обсязі», - наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, з 2004 року приміщення будівлі на вул. Андріївській узвіз, 22-а, використовувалися художниками для організації та проведення всеукраїнських, міжнародних проектів у галузі сучасного мистецтва тощо.

У 2007 році будівля була незаконно відчужена та згодом неодноразово перепродана комерційним структурам.