Президент Болгарії призначив позачергові вибори до парламенту

08:48, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Президент Болгарії Румен Радев оголосив про проведення позачергових виборів до парламенту країни та призначив колишнього спікера парламенту Огняна Герджикова тимчасовим виконувачем обов'язків глави уряду.

"Глава держави оголосив 26 березня датою загальних виборів. Іншим указом президент призначив Огняна Герджикова тимчасовим прем'єр-міністром", - йдеться у повідомленні адміністрації президента, передає DW.

27 січня Радев має розпустити парламент.

70-річни й Герджиков нині викладає право і є головою арбітражного суду. З 2001 по 2005 роки він обіймав посаду спікера парламенту.

Очікується також, що Радев призначить виконувачем обов'язків міністра закордонних справ чинного посла у Німеччині Раді Найденова, щоб підтвердити відданість офіційної Софії європейському курсу розвитку та тісним відносинам із союзниками по НАТО.

Як повідомлялося, Радев переміг на президентських виборах у Болгарії в листопаді минулого року. За нього проголосували понад 59% виборців. Генерал-майор Румен Радев відомий своїми проросійськими поглядами. Тодішній прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов після поразки на виборах кандидата від його партії "Громадяни за європейський розвиток Болгарії" (ГЕРБ) Цецки Цачевої подав у відставку. Інавгурація Радева відбулася 22 січня.

Джерело: http://www.dw.com/uk/президент-болгарії-призначив-позачергові-вибори-до-парламенту/a-37259667