Верховний суд у Лондоні зобов’язав уряд погодити процедуру Brexit з парламентом

21:33, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Верховний суд у Лондоні сьогодні заборонив уряду запускати процедуру Brexit без погодження з парламентом Сполученого Королівства, передає Deutsche Welle.

Суперечка полягала в тому, чи має уряд у Лондоні право застосувати статтю 50 Лісабонської угоди щодо виходу Великобританії зі складу ЄC без відповідної на те згоди парламенту.

У позові до уряду йшлось про те, що вступ Великобританії до європейських співтовариств був оформлений рішенням парламенту від 1972 року. Тож відповідно саме парламент і має тепер повноваження, аби оголосити це рішення таким, що втратило силу.

Натомість у самому уряді побоюються, що парламентарії, які переважно налаштовані прихильно до ЄС, призведуть своїми діями до затягування процесу. Крім того, урядовці вважають, що рішення парламенту може послабити кроки уряду, спрямовані на вихід зі складу ЄС.

Нещодавно прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей озвучила "жорсткий сценарій" виходу Сполученого Королівства зі складу ЄС.

Раніше британські ЗМІ повідомляли, що уряд готувався до сценарію, за яким він програє цю справу в суді, а тому проводив розробку відповідних законів.

Джерело: http://www.dw.com/uk/%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0% %D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%96%D1%97/a-37250419

Як повідомляв УНІАН, 3 листопада минулого року Верховний суд у Лондоні постановив, що британський прем’єр-міністр Тереза Мей повинна одержати згоду парламенту перед тим, як починати переговори щодо виходу країни зі складу ЄС.

У відповідь уряд країни подав апеляцію на це рішення до Верховного суду та запевнив європейських партнерів, що ухвала суду у Лондоні не вплине на процес виходу Великої Британії з ЄС, який Лондон обіцяє розпочати у березні 2017 року.