Хуг закликає сторони конфлікту на Донбасі взаємодіяти для розведення сил, а не шукати виправдань чи звинувачень

19:17, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) Александр Хуг закликає сторони військового конфлікту на Донбасі взаємодіяти для розведення сил і засобів від лінії зіткнення, а не шукати виправдань чи звинувачень одна одної.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на брифінгу в окупованому Луганську.

Говорячи про можливість розведення сил і засобів на лінії розмежування в районі Станиці Луганської, Хуг нагадав, що Спільний центр з контролю та координації повинен сприяти забезпеченню всеосяжного режиму припинення вогню. Також СЦКК є відповідальним за сприяння і забезпечення спостерігачам ОБСЄ безпечних умов для здійснення моніторингу.

Хуг зазначив, що усі дії з розведення сил на лінії розмежування не повинні відбуватися в односторонньому порядку.

«Дорогі друзі, чи ви знаєте, чому все ще є порушення режиму припинення вогню у Станиці Луганській? Питання є дуже важливим, тому що відповідь є ключем до проблеми. Порушення режиму припинення вогню відбуваються тому, що сторони не відвели озброєння», - сказав перший заступник голови СММ.

Він наголосив, що наявність порушень «режиму тиші» свідчить про невиконання Мінських угод в частині відведення сил і засобів.

«І я знову повторюю, що порушення режиму припинення вогню здійснюється з обох сторін. Це спостерігалося Спеціальною моніторинговою місією», - додав Хуг.

«Ми, звичайно, завтра будемо готові спостерігати з обох сторін лінії розмежування за будь-якими переміщеннями, якщо такі кроки відбуватимуться», - підкреслив він.

За словами Хуга, місія очікує на розведення сил і засобів у Станиці Луганській 25 січня, але участь у цьому відведенні повинні брати одночасно обидві сторони.

«Це не є односторонньою операцією, не лише тільки одна сторона - обидві сторони повинні це робити у координації. Тому сторони не повинні звинувачувати одна одну у тому, що нічого не робиться, або робиться неправильно. Вони повинні взаємодіяти одна з одною. Сторони не повинні шукати виправдань, вони повинні шукати способів для співпраці. Виправдання не мають більше ніякої цінності. Співпраця необхідна», - підсумував Хуг.