Президент у Фінляндії відвідав музей маршала Маннергейма

19:04, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Президент Петро Порошенко разом із дружиною Мариною Порошенко відвідав музей видатного фінляндського політичного та воєнного діяча маршала Карла Густава Маннергейма (1867-1951).

Як повідомили УНІАН у прес-службі глави держави, у музеї зібрана велика колекція експонатів, що розповідають про роботу маршала Маннергейма як на воєнному напрямку, так і у сфері політики і доброчинства.

В експозиції представлені матеріали, присвячені службі Маннергейма в армії Російської імперії, його діяльності на посаді головнокомандувача Збройними силами Фінляндії, президента країни.

Фінляндський лідер свого часу двічі відвідував Одесу - в 1918 та 1919 роках. В музеї також зберігається символічний ключ від Хотинської фортеці, який був подарований маршалу.

Глава Української держави залишив запис в Книзі почесних гостей.

На згадку про відвідання Музею президентові України подарували копію фотографії, на який зображені останній гетьман України Павло Скоропадський та маршал Маннергейм в молоді роки. Працівники музею також передали Порошенку копію листа Маннергейму від Скоропадського.

«Фінляндія має подивитися на незалежну Україну як на союзника. Вона має підтримати незалежність України тому, що це буде добре для Фінляндії», - написав український гетьман своєму фінляндському колезі.