12 працівників поліції Житомирщини притягнуто до дисциплінарної відповідальності через стрілянину в Олевську

18:19, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. У поліції завершено службове розслідування щодо стрілянини у місті Олевськ Житомирської області, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 12 працівників обласної поліції.

Як повідомили УНІАН у Департаменті комунікації Нацполіції, про це йшлося сьогодні на відеоселекторній нараді за участю керівництва поліції та її територіальних підрозділів.

Обставини події, що відбулась 16 січня в райцентрі Олевськ на Житомирщині, вивчала робоча група апарату Нацполіції. До її складу увійшли найдосвідченіші працівники трьох департаментів: карного розшуку, кадрового забезпечення, а також організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування.

У результаті проведеної перевірки робочою групою з’ясовано передумови виникнення надзвичайної події. Ними стали неналежна організація службової діяльності поліцейських, відсутність контролю керівництва відділення, а також окремих керівників апарату обласної поліції.

За результатами службового розслідування до дисциплінарної відповідальності притягнуто 12 поліцейських. Двох з них – начальника відділення поліції та керівника одного з його підрозділів – звільнено зі служби в поліції. Заступника начальника Олевського відділення звільнено з посади.

Крім того, двох працівників попереджено про неповну посадову відповідність, п’ятьом – оголошено суворі догани. Ще двом керівникам структурних підрозділів обласної поліції оголошено догани.

У повідомленні нагадується, вчора, 23 січня, помер ще один потерпілий внаслідок стрілянини в Олевську. П'ятьом учасникам цієї події вже обрано запобіжні заходи: четверо утримуються під вартою, ще один чоловік перебуває під домашнім арештом.

Як повідомляв УНІАН, в ніч на 16 січня у результаті збройного конфлікту в Олевську вогнепальні поранення дістали семеро осіб: четверо – жителі Олевського району та ще троє – львів’яни, один з яких помер під час надання йому медичної допомоги.

Після стрілянини зловмисники, точна кількість яких наразі встановлюється, утекли на трьох автомобілях.

Поліція розпочала кримінальне провадження, попередня правова кваліфікація події - «Замах на вбивство» (ст.15 та ст. 115 Кримінального кодексу України), та «Хуліганство» (ч. 4 ст. 296 ККУ).

Начальник Головного управління Нацполіції у Житомирській області В’ячеслав Печененко стверджував, що даний конфлікт виник виключно на побутовому грунті.

Як відомо, в Олевському районі Житомирщини масово незаконно видобувають бурштин.