У Харкові суд повернув у власність громади виділену псевдоЖБК земельну ділянку вартістю 10 млн грн

18:18, 24 січня 2017

Харків. 24 січня. УНІАН. У Харкові суд за позовом прокуратури повернув у власність громади видану псевдо житлово-будівельному кооперативу земельну ділянку вартістю 10 млн грн.

Як повідомили УНІАН у прес-службі прокуратури Харківської області з посиланням на заступника керівника Харківської місцевої прокуратури №3 Наталію Коваленко, відповідне рішення наприкінці минулого тижня ухвалив Господарський суд області.

За її словами, майже 1,3 га землі в Немишлянському районі міста були незаконно передані рішенням сесії міської ради у квітні 2016 року для житлової забудови.

"Однак, об'єднані в кооператив люди, під виглядом ЖБК навіть не зареєстровані в місті Харкові, отже, не можуть перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Крім того, даний псевдоЖБК не є житлово-будівельним кооперативом. Він є обслуговуючий і його фактична мета, порядок створення та діяльність не відповідають вимогам житлово-будівельного кооперативу", - зазначила Коваленко.

Наразі виконання рішення суду перебуває на контролі прокуратури.

Як повідомляв УНІАН, в даний час також триває розслідування кримінального провадження щодо організації схеми з розкрадання у 2008-2010 роках 654 га землі в Харкові на суму 4 млрд грн.

В рамках даного провадження в вересні 2016 року в приміщенні Харківської міськради відбулися обшуки, була вилучена велика кількість документів.