Європейський Союз, Швеція та Естонія інвестують 5,7 млн євро для розвитку електронного уряду в Україні (доповнена)

18:11, 24 січня 2017

Новина доповнена 4-7 абзацами.

Київ. 24 січня. УНІАН. Європейський Союз, Швеція та Естонія інвестують 5,7 млн євро в масштабний чотирирічний проект електронного державного управління «Підтримка електронного уряду для децентралізації в Україні (EGOV4UKRAINE)» програми U-LEAD, який поліпшить взаємодію органів влади.

Про це повідомив голова Державного агентства з питань електронного уряду України Олександр Риженко в ході прес-конференції.

«Ефективна електронна взаємодія на сьогодні є головним викликом для розвитку електронного урядування в Україні. Мета розвитку проекту електронної взаємодії - забезпечити можливість органам влади або центрів надання адмінпослуг у містах отримувати дані з державних реєстрів або баз даних інших органів влади. Проект EGOV4UKRAINE, який сьогодні стартує за підтримки Європейського Союзу, урядів Естонії та Швеції, спрямований на вирішення цих завдань», - сказав він.

Присутній на прес-конференції представник Європейського Союзу в Україні Домінік Папенхайм додав, що ЄС бачить результат початку реформи децентралізації в Україні, яка дала більше ініціатив розвитку місцевих територіальних громад.

«Ми впевнені в тому, що процес реформи децентралізації триватиме, стане частиною технічного впровадження, і поширюватиметься на всі галузі економіки. Сподіваємося, що цього року дедалі більше територіальних громад наслідуватимуть приклад тих, які запровадили надання адміністративних послуг на місцях, працюючи завдяки електронному управлінню», - зазначив він.

У свою чергу, координатор проектів Шведського агентства міжнародного розвитку (Sida) Ірина Скалій додала, що Швеція підтримує різні сектори України в рамках стратегії підтримки реформ до 2020 року, не забуваючи і про електронне управління.

«Підтримку електронного управління ми не розглядаємо як мету, а як засіб підтримати реформу державного управління, реформу місцевого самоврядування, запустити процес децентралізації і в цілому допомогти Україні увійти в європейське співтовариство і адаптувати свої системи згідно з правилами і процедурами ЄС», - підкреслила вона.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 24 січня, Європейський Союз спільно зі Шведським агентством міжнародного розвитку (Sida) заявив про надання 800 тис. євро 24 об'єднаним територіальним громадам України на створення центрів адміністративних послуг у 2017 році.

У листопаді 2016 року Агентство з міжнародного розвитку USAID спільно з урядом Великої Британії виділило 19 млн дол. на реалізацію в Україні масштабного проекту електронного державного управління «Прозорість і відповідальність у державному управлінні та послугах», розрахованого на 5 років.

Довідка УНІАН. Програма U-LEAD передбачає розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку і фінансується ЄС і окремо Німеччиною, Швецією, Данією та Польщею. Мета програми - підтримка уряду України у впровадженні реформи децентралізації.