Лідер німецьких соціал-демократів запропонував екс-президенту Європарламенту Шульцу змагатися з Меркель за посаду канцлера

18:10, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Лідер Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Зіґмар Ґабріель відмовився від висунення в канцлери ФРН від своєї партії на виборах до Бундестагу і запропонував очолити партію та виборчий список партії колишньому президенту Європейського парламенту Мартіну Шульцу.

Як повідомляє Deutsche Welle, про це Ґабріель заявив на засіданні фракції СДПН в Бундестазі.

"Якщо я зараз висуватимуся, то програю, а зі мною - і СДПН", - сказав Ґабріель в інтерв'ю Stern.

Натомість Ґабріель планує стати міністром закордонних справ Німеччини замість Франка-Вальтера Штайнмаєра, який у лютому має обійняти пост президента країни. Планується, що Міністерство економіки замість Ґабріеля очолить Бріґітте Ципріс.

Списки провідних партій на парламентських виборах у Німеччині очолюють кандидати на посаду голови уряду. В листопаді минулого року про рішення очолити список Християнсько-демократичного союзу (ХДС) та вчетверте претендувати на посаду канцлера заявила Анґела Меркель.

Шанси соціал-демократів на перемогу при висуненні Ґабріеля в канцлери оцінювалися як вкрай низькі - політик не є популярним серед виборців. Натомість Шульц, який наприкінці минулого року повернувся в німецьку політику, за даними окремих опитувань, не поступається популярністю Меркель. Соціал-демократи на даний момент є партнерами християнських демократів у широкій урядовій коаліції.

Раніше 24 січня президент ФРН Йоахім Ґаук затвердив дату проведення виборів до Бундестагу цього року - 24 вересня.

Джерело: http://dw.com/p/2WJye