Суди в половині випадків ухвалюють рішення на користь банків-банкрутів - НБУ

17:59, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Станом на 1 січня 2017 року суди ухвалили 12 рішень на користь банків, які Національний банк України визнав неплатоспроможними, тоді як кількість судових рішень на користь регулятора в ході таких розглядів на цю дату становила 11.

Як повідомляється на сайті НБУ, на початок року суди прийняли рішення про відновлення діяльності або про скасування рішень про віднесення до категорії неплатоспроможних щодо 8 банків: «Укрінбанк», «Союз», «Капітал», «Київська Русь», «Східно-промисловий комерційний банк», «Велес», «Преміум», «Радикал».

Водночас, як зазначив регулятор, банк «Фінансова ініціатива», який раніше перебував у цьому переліку, в грудні 2016 року отримав відмову в Київському апеляційному адміністративному суді в задоволенні позову проти НБУ.

Нацбанк наголосив, що скасування рішень НБУ спричиняє системні ризики для фінансової стабільності, оскільки судова система використовується власниками нежиттєздатних банків як квазілегітимний інструмент повернення фінустанов на ринок, що нівелює зусилля НБУ з оздоровлення системи й очищення сектору від «банків-зомбі» та «банків-мийок».

«Національний банк відзначає необхідність якнайшвидшого проведення якісної судової реформи, яка виключала б корупційні дії, підвищила ефективність судової системи і повернула довіру до рішень судів бізнесу та суспільства», - зазначив регулятор.

Довідка УНІАН. В ході очищення банківської системи за 2014-2016 роки і початок 2017 року НБУ прийняв рішення про виведення з ринку щодо 89 банків. У тому числі 33 банки стали неплатоспроможними в 2014 році, ще 33 – у 2015, 21 - у 2016 і 2 - у 2017 році.