Фонд держмайна просить інвесторів до 24 лютого подати пропозиції щодо запуску роботи Одеського припортового заводу

17:21, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Фонд державного майна України (ФДМУ) просить інвесторів до 24 лютого подавати пропозиції щодо запуску Одеського припортового заводу (ОПЗ), діяльність якого припинено 30 грудня через велику заборгованість підприємства і нерентабельність виробництва. Про це повідомила прес-служба відомства.

«Фонд просить осіб, зацікавлених у варіантах співробітництва, надати свої пропозиції щодо їх реалізації в термін до 24 лютого 2017 року», - сказано в повідомленні.

У ФДМУ повідомили, що відомство розглядає варіанти передачі заводу в оренду, управління, запуску роботи за «давальницькою» схемою, купівлі підприємством газу.

Як повідомляв УНІАН, у грудні минулого року провалилася третя за рахунком спроба приватизувати 99,6% акцій ОПЗ зі стартовою ціною 5,16 млрд грн. У зв'язку з цим його подальша діяльність опинилася під загрозою зупинки. Підприємство має близько 251 млн дол. заборгованості перед компанією Ostchem бізнесмена Дмитра Фірташа і понад 1,5 млрд грн – перед «Нафтогазом України», а контракт на поставку газу на завод закінчився 31 грудня.

30 грудня минулого року завод оголосив про припинення своєї роботи через високу ціну на газ і заборгованість перед «Нафтогазом України». У ФДМУ повідомили, що працююче підприємство генерує 130 млн грн збитків на місяць.

ОПЗ за погодженням з Фондом державного майна, у відомстві якого перебуває підприємство, веде пошук компаній, зацікавлених в оренді цілісного комплексу на тривалий період.

Одеський припортовий завод (м. Южне, Одеська обл.) – другий за величиною виробник аміаку і карбаміду і третій – з випуску азотних добрив в Україні. Спеціалізується на перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолодження і перевантаження аміаку.