НАБУ затримало екс-посадовця зернової корпорації, підозрюваного у завданні понад 60 млн дол. збитків

17:12, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Детективи Національного антикорупційного бюро України затримали одного з колишніх керівників ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація» (ДПЗКУ) та представника міжнародного зернотрейдера за підозрою у завданні збитків ДПЗКУ на суму понад 60 млн дол.

Як повідомили УНІАН у НАБУ, наразі тривають обшуки, під час яких вилучено великі суми готівкових коштів, комп’ютерна техніка, яка, за версією слідства, могла використовуватися в злочинних цілях.

Затриманий екс-посадовець ДПЗКУ (начальник інформаційно-аналітичного управління) може бути причетний до вчинення низки злочинів, внаслідок яких корпорація зазнала збитків.

Під час досудового розслідування детективи бюро встановили, що у 2014 році після призначення на керівні посади до ДПЗКУ згаданий екс-посадовець разом з іншими службовими особами організував групу з метою особистого збагачення. Зокрема, вони розробили схему, за якою зерно, що належало ДПЗКУ, продавалось за заниженими цінами одному з міжнародних зернотрейдерів через низку приватних компаній-посередників, підконтрольних службовим особам ДПЗКУ та згаданому зернотрейдеру.

Зерно, придбане за заниженими цінами, міжнародний зернотрейдер продавав за ринковими. Різниця у вартості мала надійти на рахунки однієї з компаній-посередників, підконтрольних підозрюваним. Відповідно до контрактів, постачання зерна відбувалось на умовах післяплати, що не відповідало встановленим ринковим правилам й наражало державне підприємство на ризик неотримання коштів за свою продукцію.

В кінцевому підсумку ПАТ «ДПЗКУ» не отримала більшу частину коштів за продане зерно. Внаслідок чого держпідприємство зазнало збитків на суму понад 60 млн доларів.

Досудове розслідування за наведеними фактами детективи бюро розпочали в липні 2016 року. Наразі вони встановлюють місцезнаходження інших учасників організованого угруповання.

Ще в одному кримінальному провадженні за фактами розкрадання коштів ДПЗКУ на суму 50 млн грн досудове розслідування завершене, обвинувальний акт направлено до суду в грудні 2016 року.

Як повідомляв УНІАН, 4 серпня 2016 року Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно двох колишніх працівників ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України», а також підприємця-громадянина України, які заволоділи коштами компанії на суму понад 19 млн грн.

Крім того, у жовтні 2016 р. Генпрокуратура розпочала процедуру спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні проти колишнього голови правління ПрАТ «Страхова компанія «Гарант Престиж». Він підозрюється у тому, що у 2013 році за попередньою змовою з колишнім головою правління ДПЗКУ та його заступником незаконно заволодів грошовими коштами держкорпорації на загальну суму понад 177 млн грн, підробивши з цією метою договір добровільного страхування від вогневих ризиків та ризиків стихійних явищ.

У грудні 2016 р. Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до суду кримінальне провадження проти екс-голови правління продовольчо-зернової корпорації, який завдав державі понад 107 млн грн збитків.