Українські школярі запатентували 160 винаходів у галузі комп'ютерних, природничих та технічних наук – Гриневич

16:58, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Українським школярам видано 160 патентів на винаходи у різних галузях науки і техніки.

Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич на Світовому освітньому форумі в Лондоні, повідомляє прес-служба Малої академії наук України (МАН).

Курирує молодих учених МАН України, в якій зараз навчається близько 250 тис. дітей. За словами міністра, це унікальний майданчик та один із найбільш дієвих інструментів в Україні з виявлення та навчання молодих наукових талантів.

Також Гриневич представила різні напрями роботи МАН, зокрема, розповіла про щорічні літні школи, частина яких проходить на міжнародних майданчиках. Тут діти можуть не тільки вдосконалити теоретичні знання, а й практично попрацювати у сфері науки, яка їх цікавить.

Деякі літні школи проходять у форматі наукових експедицій. Для цього МАН надає повний набір лабораторних приладів і техніки.

«Мала академія наук формує повноцінну освітню середу. Вона має відкриту мережу і включає регіональні та місцеві відділення. В академії працює близько 700 професорів і вчителів, які допомагають розкривати науковий потенціал школярів. Більшість з них втілюють свої розробки в реальність», - зазначила Гриневич.

Зараз на базі МАН навчається близько 10% школярів, які мають відкритий доступ до лабораторій академії й можуть проходити навчання онлайн. Для цього в академії функціонує школа дистанційного навчання, в якій можуть взяти участь діти з усієї України.