Голова Тернопільської ОДА доручив правоохоронцям вжити заходів для недопущення скидання в області сміття зі Львова

16:43, 24 січня 2017

Тернопіль. 24 січня. УНІАН. Голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна доручив правоохоронцям, керівникам районних державних адміністрацій та керівникам громад посилити контроль за пересуванням сміттєвозів та не допустити завезення в область сміття зі Львова.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив сьогодні під час засідання колегії облдержадміністрації.

«Було вже два факти завозу і скиду львівського сміття. Одне – в Малашівцях, друге – поблизу Зборова. В обидвох випадках в смітті виявили чеки з львівських магазинів. Я навіть пропонував дане сміття показово привезти на центральну площу Львова», – сказав Барна.

За його словами, він вже дав доручення правоохоронцям, головам РДА та керівникам об’єднаних громад посилити контроль за сміттєвозами.

«Ми не дамо перетворити Тернопільщину на львівське сміттєзвалище», – наголосив Барна.

Присутній на колегії заступник міського голови Тернополя Віктор Шумада повідомив, що на сміттєзвалище в Малашівцях найняли цілодобову охорону, оскільки були випадки зривання замків та несанкціонованого скиду сміття.

Як повідомляв УНІАН, у Львові триває напружена ситуація з вивезенням побутових відходів через закриття Грибовицького сміттєзвалища. Міський голова Львова Андрій Садовий неодноразово звертався за допомогою до інших регіонів країни, однак більшість із них не мають змоги приймати додаткову кількість сміття через технічний стан полігонів. За даними Львівської міської ради, щоденно місто продукує 650-700 тонн сміття.

19 січня Львівська міськрада ухвалила рішення про створення майданчиків для перевантаження та брикетування сміття. Для придбання брикетувальних комплексів підприємству «Львівспецкомунтранс» з міського бюджету буде виділено 97 млн грн.

Сьогодні, 24 січня, прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що уряд готовий допомогти Львову у врегулюванні ситуації з утилізацією відходів.