Кабмін завтра має затвердити порядок використання коштів на підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії - Наливайко

16:22, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Уряд завтра, 25 січня, має затвердити порядок використання коштів на підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ).

Як передає кореспондент УНІАН, про це голова Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення України Олег Наливайко повідомив на прес-конференції.

«Завтра уряд має затвердити порядок використання коштів на підтримку суспільного телерадіомовника і на оплату за проектом «Євробачення»», - сказав він.

Наливайко повідомив, що 23 січня підписано наказ про випуск акцій підприємства.

«Статутний капітал складає 2 млрд 544 млн 273 тис. грн, номінальна вартість акції - 1 тис. грн.», - сказав він.

За словами Наливайка, на сьогодні опрацьовується кодекс корпоративного управління ПАТ «НСТУ».

Своєю чергою міністр інформаційної політики України Юрій Стець пообіцяв, що суспільне мовлення отримає фінансування в повному обсягу.

«Я взяв на себе зобов’язання, що цього року за будь-яких обставин НСТУ отримає згідно закону все фінансування. Так і буде», - сказав Стець.

«З реєстрацією юридичної особи ПАТ «НСТУ» фактично ми можемо говорити, що відтепер в Україні більше немає державного внутрішнього мовника. Державним у нас залишається лише іномовлення, яким опікується Міністерство інформаційної політики», - наголосила голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар.

За її словами, на сьогодні можна говорити, що державне мовлення буде створено у європейський спосіб, за найкращими світовими зразками у вигляді суспільного мовлення.

«Суспільне мовлення далеко не те ж саме, що державне мовлення, суспільне мовлення управляється незалежною Наглядовою радою, суспільне мовлення значно більше орієнтоване на ті права українського глядача, які незадоволені комерційними мовниками, тобто має пропонувати зовсім інші стандарти і зовсім іншого зразку телевізійний продукт», - додала Сюмар.

На її переконання, це дуже важливий крок, щоб показати, що «Українська держава змінюється, що Українська держава не прагне все контролювати, а прагне працювати в інтересах, в першу чергу не держави, а самих українців».

«Зараз акціонером суспільного мовника є Держкомтелерадіо, і фактично дуже важливо правильно пройти цей перехідний етап, поки увійде в свої повноваження голова правління, який безпосередньо буде здійснювати управління телеканалом», - сказала Сюмар.

Як повідомляв УНІАН, 19 січня Кабінет міністрів України зареєстрував Публічне акціонерне товариство "Національна суспільна телерадіокомпанія України" (НСТУ), реорганізоване з Національної телекомпанії України (НТКУ), в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Згідно із записом, засновником є держава в особі Кабінету міністрів України, керуючим органом - Держкомтелерадіо. Статутний капітал визначено у розмірі 2,54 млрд грн.

Тимчасово виконуючим обов'язки голови правління НСТУ призначено Ганну Бичок, яка була заступником генерального директора Національної телекомпанії України.