Європейський Союз, Швеція і Естонія інвестують 5,7 млн євро для розвитку електронного уряду в Україні

16:16, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Європейський Союз, Швеція і Естонія інвестують 5,7 млн євро в масштабний чотирирічний проект електронного державного управління «Підтримка електронного уряду для децентралізації в Україні (EGOV4UKRAINE)» програми U-LEAD, який поліпшить взаємодію органів влади.

Про це повідомив голова Державного агентства з питань електронного уряду України Олександр Риженко на прес-конференції.

«Ефективна електронна взаємодія на сьогодні є головним викликом для розвитку електронного врядування в Україні. Мета розвитку проекту електронного взаємодії - забезпечити можливість органам влади або центрів надання адмінпослуг у містах отримувати дані з державних реєстрів або баз даних інших органів влади. Проект EGOV4UKRAINE, який сьогодні стартує за підтримки Європейського Союзу, урядів Естонії і Швеції, спрямований на вирішення цих завдань», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 24 січня, Європейський Союз спільно зі Шведським агентством міжнародного розвитку (Sida) заявив про надання 800 тис. євро 24 об'єднаним територіальним громадам України на створення центрів адміністративних послуг у 2017 році.

У листопаді 2016 року Агентство з міжнародного розвитку USAID спільно з урядом Великої Британії виділило 19 млн дол. на реалізацію в Україні масштабного проекту електронного державного управління «Прозорість та відповідальність у державному управлінні та послугах», розрахованого на 5 років.

Довідка УНІАН. Програма U-LEAD передбачає розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку і фінансується ЄС і окремо Німеччиною, Швецією, Данією та Польщею. Мета програми - підтримка уряду України у впровадженні реформи децентралізації.