Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила двох суддів від виконання обов'язків через притягнення їх до кримінальної відповідальності

15:53, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила від виконання обов'язків суддю господарського суду міста Києва Любомира Головатюка та суддю Уманського міськрайонного суду Черкаської області Людмилу Горячківську, яких притягнуто до кримінальної відповідальності.

Як повідомили у прес-службі Вищої ради правосуддя, суддя Головатюк підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 15 (замах на злочин) та ч. 3 ст. 190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки) Кримінального кодексу України.

За результатом розгляду клопотання заступника генпрокурора Юрія Столярчука, яке надійшло до ВРП 20 січня, було вирішено тимчасово відсторонити суддю Головатюка від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності на строк до 13 березня 2017 року.

Крім того, Вища рада правосуддя розглянула клопотання Столярчука про відсторонення судді Горячківської від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності, яке надійшло до ВРП 17 січня.

Горячківська підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину у сфері службової діяльності – одержанні від представника сторони у цивільній справі неправомірної вигоди, поєднаної з вимаганням. Її відсторонено від здійснення правосуддя до набрання законної сили вироком суду за обвинуваченням у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 ККУ, або закриття цього кримінального провадження.