Музейники закликають владу якнайшвидше вирішити питання з приміщенням для музею Майдану

14:34, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Музейники закликають владу якнайшвидше вирішити питання зі створення меморіального комплексу героїв Небесної сотні – музею Революції гідності (музею Майдану).

Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні під час прес-конференції генеральний директор музею Майдану Ігор Пошивайло зазначив, що наразі колекція музею налічує приблизно 2 тис. експонатів.

«Конкретну цифру ми не можемо назвати, оскільки не можемо провести звірку колекції, не маємо умов, щоби розкласти речі й належно їх опрацювати… Наразі ми започаткували облікову документацію, займаємося реставрацією, приступили до оцифрування колекції, але лишається актуальним питання, де бути музею Майдану. Ділянка, яка визначена широким експертним колом, музейним середовищем, родинами загиблих – на вул. Інститутській, 3–5. Ми сподіваємося на позитивне вирішення цього питання», – сказав він.

Пошивайло також наголосив, що цей музей – не політичний проект. «Це не лише події зими 2013–2014 років. Це, насправді, простір, центр, який переосмислюватиме взагалі процес державотворення, нашу історію. По суті, транслюватиме й популяризуватиме ті ідеї й цінності, за які загинули й досі гинуть українці. Це динамічна освітня, культурна платформа для актуалізації проблем та питань свободи. Найголовніша наша ідея – не давати готові відповіді, не нав’язувати стереотипи та кліше, а навпаки, заохочувати до переосмислення, діалогу», – додав він.

У свою чергу, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович висловив переконання, що 2017 рік має стати переломним у створенні музею Майдану. «Для нас є чітке розуміння, що 2017 рік має стати переломним у реалізації ідеї виникнення музею Революції гідності чи музею Майдану. Я переконаний, що ми зможемо зробити все, щоби залишити цю пам’ять і передавати її нащадкам», – наголосив він.