Почалась процедура заочного засудження так званого «народного губернатора Донбасу» Губарєва – Генпрокуратура

14:07, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Почалась процедура заочного засудження так званого «народного губернатора Донбасу» Павла Губарєва.

Про це повідомили УНІАН в Управлінні зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Генпрокуратура погодила клопотання слідчих Служби безпеки України щодо початку процедури спеціального досудового розслідування (заочного засудження) лідера так званого «народного ополчення Донбасу» і так званого «народного губернатора», який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 109 Кримінального кодексу України (публічні заклики до зміни і повалення конституційного ладу та захоплення державної влади), ч. 2 ст. 110 (умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону України), ч. 1 ст. 258-3 (створення та керування терористичною організацією) та ч. 1 ст. 294 (організація масових заворушень).

Встановлено, що Губарєв в Донецьку впродовж лютого - березня 2014 року з метою повалення конституційного ладу та зміни меж території держави вступив у злочинну змову з іншими особами, спільно з якими у ході масових заворушень здійснив захоплення приміщень органів влади і місцевого самоврядування, що супроводжувалось опором правоохоронцям.

Такі дії паралізували роботу державних установ на цій території, що унеможливило відновлення законності та зумовили створення терористичної організації «ДНР».