Єврокомісар Ган заявив у ПАРЄ, що очікує безвіз для України за 2–3 місяці – Ар’єв

13:56, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Європейський комісар з переговорів про розширення та Європейської політики сусідства Йоганнес Ган у рамках Парламентської асамблеї Ради Європи заявив, що очікує рішення з надання Україні безвізового режиму за 2–3 місяці.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова української делегації в ПАРЄ, президент комітету ПАРЄ з питань культури, освіти, науки й культури Володимир Ар’єв.

«Єврокомісар Ган заявив у ПАРЄ, що рішення по безвізовому режиму з Україною і Грузією він очікує за 2–3 місяці, і що йде робота з Європарламентом. Підтвердив виконання вимог ЄС Україною та Грузією. З приводу ратифікації Угоди про асоціацію висловив сподівання, що все буде добре. Ніякої конкретики. Відчувається, за останні півроку всередині ЄС накрутилося набагато більше проблем, ніж ми уявляли», – зазначив Ар’єв.

Як повідомляв УНІАН, рішення про дату запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом для українців прийматиметься в рамках міжінституційних переговорів Єврокомісії, Європейської Ради та Європарламенту.

Раніше у ЄС вирішили, що рішення про безвізовий режим для України може набути чинності тільки разом із новим механізмом тимчасового припинення таких безвізових режимів для будь-якої країни світу, щодо яких діють такі режими.

15 грудня 2016 року Європарламент ухвалив пропозиції стосовно механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму Євросоюзу з третіми країнами. Це рішення ще має бути затверджено Радою ЄС.