Майже половина українців оцінюють своє здоров’я як добре або дуже добре – опитування

13:14, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. В Україні 45% опитаних громадян працездатного віку оцінюють своє здоров’я як добре або дуже добре, 43% – як задовільне, 12% – як погане або дуже погане.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг».

За даними дослідження, на заході України найбільше тих, хто оцінює стан свого здоров’я як добрий або дуже добрий – 49% жителів, на сході – найменше (37%). Серед жителів села більше тих, хто оцінює своє здоров’я як добре або дуже добре, ніж серед жителів міста (47% та 43% відповідно).

Експерти зазначають, що чим молодші респонденти, чим вищий рівень їх освіти та чим вони забезпеченіші, тим кращим вони вважають стан свого здоров’я. Серед чоловіків більше тих, хто вважає стан свого здоров’я добрим чи дуже добрим, у порівнянні з жінками (49% та 39%)відповідно.

29% респондентів заявляють, що мають хронічні захворювання, водночас 71% опитаних кажуть, що не мають. Більшість (58%) з тих, хто хронічно хворіють, мають одне захворювання, 29% – два, 13% – три та більше. Водночас серед містян більше тих, що заявляють про наявність у них хронічних захворювань, аніж серед сільських жителів.

«Чим старші респонденти, чим гірший стан здоров’я вони мають, та чим менш вони забезпечені, тим більше серед них тих, хто говорить, що хронічно хворіє. Жінки відносно чоловіків також частіше заявляють про наявність у них хронічних захворювань», - йдеться в результатах дослідження.

38% опитаних заявили, що відвідували лікаря за останній рік, тоді як 62% – не відвідували. Третина з тих, хто сказав, що відвідував лікаря, були на прийомі один раз за рік, 28% – двічі, 16% – тричі, 10% – чотири рази, 15% – п’ять та більше разів.

«Старші люди, жінки та містяни більше відвідували лікарів за останній рік. Також більше тих, хто відвідував лікаря, серед респондентів, що не займаються спортом. Цікавим є те, що частіше відвідують лікарів ті, хто не палить та не вживає алкогольні напої», - свідчать дані опитування.

11% опитаних заявили, що перебували на стаціонарному лікуванні в лікарні за останній рік, 89% – не перебували.

Лише 9% респондентів займаються спортом майже щодня, 15% сказали, що роблять це кілька разів на тиждень, 14% – кілька разів на місяць, 12% – кілька разів на рік. Водночас 50% опитаних заявили, що не займаються спортом взагалі. Найбільше тих, хто сказав, що займається спортом – серед жителів центру, найменше – сходу. Ті, хто мають добрий стан здоров’я, частіше та більше займаються спортом.

За даними дослідження, частіше займаються спортом молоді, більш забезпечені та з вищим рівнем освіти респонденти; чоловіки займаються спортом дещо більше, ніж жінки.

*** Дослідження було проведене 1–10 грудня 2016 року, опитано 1580 респондентів (працездатне населення віком: чоловіки – 18–65 років, жінки – 18–60 років. Опитування проведено у формі особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більш ніж 2,5%.