Порошенко заявляє, що Україна здатна відповісти на кібератаки з боку РФ

13:04, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Президент України Петро Порошенко заявляє, що Україна здатна відповісти на кібератаки з боку Росії.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив на спільній прес-конференції з президентом Фінляндської Республіки Саулі Нііністьо сьогодні в Гельсінкі.

«Росія здійснює кібератаки не тільки проти України, і це було підтверджено. У нас є дуже сильний кіберпідрозділ, і тому Україна може контратакувати. Але Україна - не єдина мета кібератак: всі європейські країни і Сполучені Штати - об'єкти кібератак, і це елемент гібридної війни», - заявив він.

Також президент України вважає, що світова спільнота має сформувати нову структуру глобальної безпеки.

«Ми повинні бути готові до таких викликів з боку РФ, тому що після незаконної анексії Криму вся світова безпека змінилася, тому що вона базувалася на Статуті ООН, а один з членів ООН порушує ці закони. Тому ми повинні придумати нову структуру глобальної безпеки, нові принципи глобальної безпеки», - додав він.

Як повідомляв УНІАН, 21 грудня 2016 року Верховна Рада України передбачила у державному бюджеті на 2017 рік додатково 150 млн грн на розвиток, модернізацію і функціонування системи кібернетичного захисту.

СБУ у січні-листопаді 2016 року зафіксувала 247 кібератак на електронні інформаційні ресурси державних установ.

Наприкінці 2016 року Порошенко заявив, що протягом двох місяців в Україні було зафіксовано близько 6,5 тис. спланованих кібератак на сайти відомств та державних інформаційних ресурсів.