Антимонопольний комітет оштрафував аеропорт «Бориспіль» на 12,7 млн грн за зловживання монопольним становищем

13:01, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Антимонопольний комітет України (АМКУ) наклав штраф на найбільший в Україні міжнародний аеропорт «Бориспіль» у розмірі 12,7 млн грн за зловживання монопольним становищем на ринку спеціалізованих послуг аеропорту в частині аеропортового наземного обслуговування (хендлінг), написала на своїй сторінці у Facebook державний уповноважений АМКУ Агія Загребельська.

«Наклали на державне підприємство «МА «Бориспіль» штраф у розмірі 12 780 354 грн», - написала Загребельська.

За її словами, «Бориспіль» встановив необґрунтовано високу ціну за використання інфраструктури аеропорту. Також держпідприємство «Бориспіль» без достатніх на те підстав відмовляло компаніям в одержанні сертифіката, необхідного для здійснення аеропортової діяльності в частині наземного обслуговування.

Як пише Загребельська, Антимонопольний комітет зобов'язав міжнародний аеропорт «Бориспіль» до 1 березня 2017 року привести розцінки за користування інфраструктурою та обладнанням аеропорту, що використовуються для надання послуг наземного обслуговування, до економічно обґрунтованого рівня.

Як повідомляв УНІАН, у грудні минулого року Антимонопольний комітет України зобов'язав Державну авіаційну службу забезпечити вільний доступ на ринок наземного обслуговування (хендлінг) у аеропортах.

Наприкінці вересня 2015 року Антимонопольний комітет України рекомендував Державній авіаційній службі України створити рівні та прозорі умови доступу на ринки послуг із наземного обслуговування. Тоді комітет звернув увагу на відсутність чіткого порядку доступу на ринки з наземного обслуговування в аеропортах України, що створило перешкоди для розвитку конкуренції на зазначених ринках та могло призвести до порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Довідка УНІАН. Міжнародний аеропорт «Бориспіль» є державним підприємством, що забезпечує 68% всіх авіаперевезень в Україні. Аеропорт є базовим для найбільшого національного перевізника – авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України».