ГПУ закликає депутата Лещенка 25 січня прибути до суду у справі про вчинення ним адмінправопорушення

12:59, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Генеральна прокуратура України закликає народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Сергія Лещенка 25 січня прибути до суду у справі про вчинення ним адміністративного правопорушення.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Нагадується, що Національним агентством з питань запобігання корупції 6 грудня 2016 року стосовно Лещенка складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«Участь прокурора, яка є обов’язковою, у судовому розгляді справи про правопорушення, пов’язане з корупцією, забезпечено прокурорами Генеральної прокуратури України», - сказано у повідомленні.

У відомстві зазначили, що «одночасно обов’язковою є присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі ухилення від явки на виклик судді, цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією України) піддано приводу».

У повідомленні також нагадується, що на призначене судом засідання 29 грудня 2016 року Лещенко не з’явився.

«Генеральна прокуратура закликає народного депутата дотримуватись вимог законів та прибути 25.01.2017 на чергове судове засідання до Печерського районного суду (м. Київ, пров. Хрестовий, 4) з метою реалізації права на захист та надання можливості суду прийняти законне рішення у межах розумних строків», - сказано ц повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, Національне агентство з питань запобігання корупції спрямувало до Печерського райсуду Києва протокол щодо перевищення максимального розміру подарунка, отриманого Лещенком як народним депутатом. Мова йде про так звану «знижку», яку він отримав у процесі придбання квартири в центрі Києва в розмірі 1,8 млн грн. У разі, якщо суд визнає Лещенка винним у вчиненні адміністративного правопорушення, він повинен буде сплатити штраф у розмірі 3,4 тис. грн та повернути подарунок.

29 грудня 2016 р. депутат не з’явився до суду, і засідання було перенесено на 25 січня.