Нацбанк виявив у Києві ще кілька нелегальних обмінників

12:38, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Національний банк України в ході проведення перевірок у Києві з початку року виявив ще кілька нелегальних пунктів обміну валют.

Як повідомляється на сайті НБУ, сьогодні, 24 січня, регулятор звернувся до правоохоронних органів з приводу виявлення обмінників у приміщенні готелю «Братислава» по вул. Малишка і в приміщенні магазину «СК Маркет» на проспекті Маяковського.

Раніше, 13 січня, регулятор повідомив правоохоронцям про незаконний обмінник біля станції метро «Лісова», 11 січня – на Центральному залізничному вокзалі.

Також повідомляється, що 18 з 35 виявлених Нацбанком наприкінці минулого року незаконних обмінників згодом зареєструвалися як легальні підрозділи фінансових компаній «Ікс», «Смарт Фінексперт», «Фінод», «Ліберті Фінанс», «Альфа-Інвест Груп».

Як повідомляв УНІАН, у 2016 році експерти оцінювали щомісячний обсяг тіньового валютного ринку в 1 млрд дол., що, на їх думку, створювало додатковий девальваційний тиск на гривню і ускладнювало роботу офіційного валютного ринку.

З початку 2017 року в рамках оновленого законодавства пенсійний збір з валютообмінних операцій скасовано, що, за оцінками НБУ, матиме позитивний вплив на валютний ринок, однак повна ліквідація тіньового валютного ринку можлива лише після усунення тіньової економіки в країні.