Україна та Фінляндія домовились про співпрацю у сферах енергоефективності і "зеленої енергетики"

12:32, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко та міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Кай Мюккянен підписали меморандум про взаєморозуміння у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива.

Документ було підписано в рамках офіційного візиту президента України Петра Порошенка до Фінляндської Республіки за підсумками двосторонніх переговорів глав держав, повідомили УНІАН у прес-службі президента.

Метою укладення меморандуму є посилення двосторонньої співпраці у сферах енергоефективності, енергозбереження, використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

Сторони здійснюватимуть обмін досвідом, інформацією та знаннями щодо державної підтримки, передових практик виробництва електроенергії з використанням відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, забезпечення сталої роботи енергосистеми при збільшенні частки електроенергії, виробленої з відновлювальних джерел.

Україна та Фінляндія також розроблятимуть і впроваджуватимуть спільні програми та проекти, надаватимуть підтримку організаціям та компаніям обох країн з проведення спільних семінарів, курсів та зустрічей з тематики енергоефективності, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

«Імплементація положень меморандуму сприятиме вдосконаленню українського законодавства, стандартів і бізнес-процесів у контексті реалізації програм підтримки енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії, зокрема, в системах централізованого теплопостачання, транспортній галузі та промисловості», - йдеться в повідомленні.