Агентство ООН у справах біженців вітає затверджений Кабміном план дій щодо ОРДЛО і готове підтримати його виконання

12:20, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Агентство ООН у справах біженців вітає план заходів щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, який було затверджено розпорядженням Кабінетом міністрів від 11 січня 2017 р. № 8-р, і готове підтримати уряд України у виконанні плану.

Як зазначається в повідомленні Агентства ООН у справах біженців, затверджений план дій відповідає положенням Резолюції Ради Безпеки ООН № 2202 від 17 лютого 2015 року, направленої на мирне врегулювання конфлікту на сході України.

"Завдяки цій ініціативі Україна здійснює обнадійливий крок на шляху виконання своїх міжнародних зобов’язань у сфері захисту усіх громадян без дискримінації та попередження подальшого переміщення", - йдеться в повідомленні.

Агентство, зокрема, позитивно оцінює той факт, що план розпочинається завданням із врегулювання процедур перетину лінії розмежування. Під час свого першого офіційного візиту до України, у листопаді 2016 року, верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді звернувся до усіх сторін конфлікту із закликом сприяти свободі пересування на пропускних пунктах на сході України.

За оцінками експертів, план містить ще кілька позитивних елементів: він окреслює наміри уряду надавати деякі адміністративні послуги у центрах поряд із лінією розмежування, де громадяни можуть отримати паспорт та зареєструвати акти цивільного стану, такі як шлюб, народження чи смерть. "Такі центри спростять доступ усіх громадян на сході України до важливих процедур документування та зменшать ризики безгромадянства", - зазначається в повідомленні.

Крім того, для виконання задекларованої цілі гарантувати усім громадянам здійснення їхніх конституційних прав, план передбачає декілька заходів із покращення соціального захисту і доступу до соціальних послуг та безкоштовної юридичної допомоги на територіях поряд із лінією розмежування. План звертає особливу увагу на ситуацію дітей, які проживають на непідконтрольних уряду територіях, зокрема, закликаючи спростити процедуру возз’єднання дитини із родиною. Він також передбачає, що всі громадяни, що проживають на територіях, які не підконтрольні уряду, повинні мати необмежений доступ до навчальних закладів на підконтрольних уряду територіях.

"Враховуючи зазначені вище заходи, план закладає добру основу для соціальної згуртованості та для захисту прав усіх громадян без дискримінації. Агентство ООН у справах біженців готове підтримати уряд України у виконанні плану. Зокрема, Агентство підтверджує свою готовність надати допомогу владі у покращенні умов на КПВВ та наближенні державних послуг до лінії розмежування", - йдеться в повідомленні.

*** Агентство ООН у справах біженців – це міжнародна організація, діяльність якої спрямована на порятунок життя, захист прав та створення кращого майбутнього для біженців, вимушених переселенців та осіб без громадянства. Агентство працює в Україні з 1994 року, захищаючи права, спершу, шукачів притулку та осіб без громадянства, а пізніше права громадян України, що постраждали від конфлікту.