Для початку Brexit уряд Британії має отримати схвалення парламенту – рішення Верховного суду

12:09, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Верховний суд Великої Британії ухвалив рішення, за яким для початку процедури виходу з Євросоюзу уряд країни повинен отримати схвалення британського парламенту.

Як повідомляє BBC Україна, це рішення означає, що прем'єр-міністр Тереза Мей не може почати переговори з ЄС, поки обидві палати не дадуть на це згоду.

Таке рішення підтримали вісім суддів, проти проголосували троє.

Втім, британський уряд заявляє, що має повноваження вести переговори про вихід з Євросоюзу без необхідності консультацій з депутатами.

Суд також постановив, що для виходу з Євросоюзу влада Британії повинна провести консультації з представниками Шотландії, Вельсу та Північної Ірландії. Йдеться про приведення в дію статті 50 Лісабонського договору, в якій ідеться про вихід країни з Євросоюзу.

На слуханнях у Верховному суді не розглядали питання, чи виходити Британії з ЄС. Усі сторони згодні, що це питання було вирішене на референдумі 23 червня 2016 року, коли майже 52% громадян проголосували за вихід.

Уряд Мей наполягає, що міністри можуть ініціювати переговори про Brexit відповідно до королівської прерогативи - повноваженням укладати і розривати угоди.

Джерело: http://www.bbc.com/ukrainian/news-38729602?ocid=socialflow_facebook