Єврокомісар назвав електронне декларування "історією успіху" у боротьбі з корупцією в Україні

12:07, 24 січня 2017

Страсбург. 24 січня. УНІАН. Європейський комісар з переговорів про розширення та Європейської політики сусідства Йоганнес Ган назвав електронне декларування статків чиновників "історією успіху" у боротьбі з корупцією в Україні.

Як передає власний кореспондент УНІАН, про це він заявив сьогодні у своєму виступі у Страсбурзі на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, говорячи про хід реформ в Україні.

"Значний внесок був зроблений у боротьбу з корупцією. Декларування активів, яке було здійснено в Україні, - це реальна конкретна історія успіху. Всі політики в Україні повинні були задекларувати свої статки, а також задекларувати, як вони їх отримали. Це призвело до значних наслідків. Більш ніж тисяча суддів зі старої системи через це вирішили не бути частиною нової системи. Я впевнений, що ви дуже добре можете уявити, чому саме вони вирішили не бути частиною нової системи", - сказав Ган.

При цьому єврокомісар висловив переконання, що Україна досягає "стійких успіхів".

"У контексті конституційної реформи, прав людини, децентралізації, судової системи співробітництво (України та ЄС) було відмінним", - переконаний Ган.

Як відомо, 31 жовтня 2016 року завершився перший етап подання електронних декларацій за 2015 рік для суб'єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Українські чиновники задекларували 30 млрд грн коштів, майже половина з яких - готівкові. Також чиновники задекларували велику кількість рухомого і нерухомого майна, оціночна вартість якого явно перевищує офіційні доходи, одержані на державній службі.

У січні 2017 року почалась друга хвиля електронного декларування. До 1 квітня е-декларації мають заповнити особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також особи, які прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.