Мінекономрозвитку прогнозує зниження сільгоспвиробництва в першому кварталі 2017 року

12:01, 24 січня 2017

Київ. 24 січня. УНІАН. Міністерство економічного розвитку і торгівлі прогнозує зниження сільськогосподарського виробництва в Україні у першому кварталі 2017 року через сезонний спад в рослинництві та триваючу негативну тенденцію у тваринництві.

Відповідний прогноз міститься в аналітичному матеріалі, опублікованому на сайті Мінекономрозвитку.

«З урахуванням специфіки виробництва сільськогосподарської продукції в I кварталі 2017 року формування загального індексу сільського господарства відбуватиметься тільки за рахунок тваринництва, яке здійснюватиме свою виробничу діяльність у нових умовах функціонування (повного скасування спецрежиму сплати ПДВ і збільшення обсягів прямої державної підтримки). Через продовження переважання дії стримуючих факторів, які загострилися наприкінці 2016 року, в сільському господарстві (тваринництві) порівняно з I кварталом 2016 року очікується падіння», - йдеться в аналітичному матеріалі.

При цьому в міністерстві зазначили, що основними ризиками для сільгоспвиробництва залишаються ескалація воєнного конфлікту на сході, обмеження доступу виробників на зовнішні ринки через загострення епізоотичної ситуації у зв'язку з масовим розповсюдженням африканської чуми свиней та курячого грипу на всі регіони країни.

Як повідомляв УНІАН, за даними Держстату, зростання виробництва сільськогосподарської продукції в Україні в 2016 році становило 6,1% порівняно з 2015 роком. Виробництво рослинницької продукції в минулому році зросло на 9,7% порівняно з 2015 роком, а виробництво тваринницької продукції скоротилося на 2,6%.