Чернівецька міськрада перейменувала парк Жовтневий у парк Реформації

11:53, 24 січня 2017

Чернівці. 24 січня. УНІАН. Чернівецька міська рада перейменувала найбільший парк Чернівців – парк Жовтневий – у парк Реформації.

Як передає кореспондент УНІАН, за відповідне рішення «Про розгляд електронної петиції щодо перейменування парку Жовтневого в парк Реформації» сьогодні на черговій сесії проголосували 25 депутатів (всього у міськраді 42 депутати).

У ході розгляду цього питання ініціатор електронної петиції про перейменування парку, громадський активіст Микола Гунько закликав депутатів перейменувати парк для того, щоб «очиститись від комуністичного минулого». Водночас він нагадав, що цього року у Європі відзначають 500-річчя Реформації, і Україна також офіційно долучилася до цих заходів.

Депутати від фракції «Батьківщина» Олександр Пуршага і Любов Сорохан підтримали пропозицію Гунька, а фракція «БПП «Солідарність» запропонувала відкласти це питання на доопрацювання.

Водночас керівник юридичного управління міської ради Олександр Шиба зауважив, що топонімічна комісія міськради висловилась проти такого перейменування.

Натомість депутати вирішили задовольнити петицію. В цілому проект рішення підтримали 25 депутатів.

Нагадаємо, раніше на сайті Чернівецької міськради з’явилась електронна петиція про перейменування парку Жовтневого в парк Реформації. Петицію схвалили 255 голосами чернівчан.

Довідка УНІАН. Парк Жовтневий – найбільший парк Чернівців, який розташований уздовж вулиць Комарова, Пилипа Орлика, Воробкевича. Площа парку – 64,5 га.

Реформація – церковно-релігійне, духовно-суспільне та політично рухове оновлення в країнах Західної та Центральної Європи у XVI столітті, спрямоване на повернення до біблійних першоджерел християнства, яке набуває форми релігійної боротьби проти католицької церкви і папської влади.